o nás

o nás

Jsme firma s mladým a energickým týmem, zabývající se mobiliářem, dětskými hřišti a prvky dřevěné architektury. Provádíme vše od vlastního návrhu, přes výrobu, až po montáž. Projekty řešíme komplexně. Vyrábíme a dodáváme akátová dětská hřiště. Ty obsahují jak klasické herní prvky tak environmentální prvky jako jsou naučné panely, přírodní koutky a zelené střechy. Akátové herní prvky jsou určeny pro věřejný i soukromý sektor. V divizi Interiér se specializujeme převážně na nábytek z masivního dřeva. Provádíme i tesařskou výrobu - altány, pergoly a krovy. Podílíme se na projektech se zahradními a stavebními firmami.

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Těžištěm naší tvorby jsou dětská hřiště, exteriérový a interiérový mobiliář a prvky dřevěné architektury. Navrhneme produkty dle Vašeho přání. Jste součástí návrhu a naším cílem je Vaše spokojenost. Nabízíme komplexní řešení od návrhu, přes výrobu z kvalitních dřevin, po montáž.

materiály

materiály

Pro naší práci využíváme pouze ty nejkvalitnější materiály s vysokou odolností, krásnou kresbou dřeva a co nejvhodnější pro dané použití.

AKÁT - TRNOVNÍK AKÁT / ROBINIA PSEUDOACACIA
Akátové dřevo je považováno za nejtvrdší ve střední Evropě. Nejen díky této vlastnosti je hojně využíváno pro exteriérová dětská hřiště, mobiliář a další venkovní konstrukce. Akátové dřevo dobře snáší zimu a mrazy i bez povrchové úravy. Materiál je velmi trvanlivý, odolný tuzemským povětrnostním podmínkám, houževnatý. Výhodná je jeho odolnost proti dřevokaznému hmyzu, houbám a plísním.

DUB - QUERCUS SP.
Duby jsou dlouhověké, pomalu rostoucí dřeviny. Jejich dřevo odolává povětrnostním podmínkám, dobře se vyrovnává se střídáním suchého a vlhkého prostředí. Je pevné, tvrdé, houževnaté a velmi trvanlivé. Kresba dřeva je jedna z nejvýraznějších a velmi estetických. Dub lze využívat i pro kotvení do vody, kde získává tmavou barvu. Dřevo dubu se velmi dobře obrábí, lepí i moří. Je velmi vhodné pro interiérový nábytek i pro využití v exteriéru.

MODŘÍN - LARIX DECIDUA
Modřínové dřevo je svými vlastnostmi srovnatelné s exotickými surovinami, pořizovací cena je výrazně nižší. Je velmi odolné proti dřevokazným houbám a škůdcům. Úzké letokruhy dávají dřevu pěknou kresbu. Je dobře opracovatelné a odolné. Využívá se pro exteriérové i interiérové prvky.

DALŠÍ VYUŽÍVANÉ DŘEVINY
Buk, jasan, exotický bangkiraj, merbau a garapa.

Evropský fond pro regionální rozvoj

logo OPPIK

V roce 2019 byl naší společnosti schválen projekt "Technologický rozvoj společnosti Yggdrasilmont s.r.o.", RČ: CZ.01.2.06/0.0/0.0/18_240/0018232. Cílem tohoto projektu je dosažení možnosti pružnějšího zpracování zakázek, zrychlení a zkvalitnění výrobního procesu pomocí rozšíření a modernizace technologického vybavení společnosti Yggdrasilmont s.r.o. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Více zde